Rubriky
Zprávy

Ústředním ředitelem ČSSZ jmenován Jiří Biskup

Řízení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v úterý převezme Jiří Biskup.

Jiří Biskup chce podle svých slov především nadále posilovat reputaci ČSSZ mezi občany jako spolehlivého, efektivního a klientsky orientovaného úřadu, který dokáže ve prospěch klientů maximálně využívat nejen výhody moderních informačních a komunikačních technologií ale i vysokou odbornost a dlouholeté zkušenosti většiny zaměstnanců.

„Chci se důsledně zaměřit především na včasné a bezchybné rozhodování o dávkách sociálního pojištění a prohloubit spolupráci zejména v rámci resortu práce a sociálních věcí,“ uvedl Jiří Biskup.

Jiří Biskup má dlouholeté zkušenosti s agendou ČSSZ, podílel na strategických a koncepčních dokumentech z titulu pracovníka nadřízeného orgánu, resp. vrchního ředitele na MPSV, kterému byla činnost ČSSZ podřízena.

Do výběrového řízení se přihlásili tři žadatelé, kteří všichni pracovali v rezortu MPSV. Všichni tři žadatelé splnili zákonné náležitosti podle zákona o státní službě. Byli proto všichni následně pozváni k osobnímu pohovoru u čtyřčlenné komise složené ze zástupců ministerstva.