Petr Nečas, ministr práce, sociálních věcí a rodiny

<%image(petr-necas.jpg|201|150|Petr Nečas. Foto: ODS)%>

Doplněno 18. 9. Prezident jmenoval novou vládu. Je v ní, staršími slovy čerstvého premiéra, více žen než v té předchozí – dvě. Další novinkou má být prodloužení již tak pěkného názvu instituce sídlící v ulici Na Poříčním právu – máme tu Ministerstvo práce, sociálních věcí a rodiny ČR. MPSVR ČR?

Ministrem tohoto resortu a zároveň vládním místopředsedou byl jmenován Petr Nečas z Občanské demokratické strany.

Narodil se 19. listopadu 1964 v Uherském Hradišti, což je zajímavé – také jeho sociálně demokratický předchůdce pochází z jihovýchodní Moravy.

Po svou dosavadní politickou kariéru se Petr Nečas věnoval otázkám obrany státu. Dělal náměstka na příslušném ministerstvu, pro Modrou šanci sepsal kapitolku Moderní vojsko pro 21. století – Modrá šance pro bezpečí země. Zabýval se stínohrou na ministra obrany.

Z prohlášení MPSV

1. místopředseda nové vlády a ministr práce a sociálních věcí považuje za nejdůležitější úkoly reformu důchodového a sociálního systému, boj s nezaměstnaností a moderní rodinnou politiku.

„Nová vláda vznikla jako politicky plnohodnotná a já chci využít čas a zahájit řadu konkrétních kroků, které povedou nejen k přípravě důchodové reformy a změnám sociálního systému, ale pomohou také snížit nezaměstnanost v České republice a nastolí základy moderní rodinné politiky,“ říká Nečas.

Petr Nečas je od roku 1991 členem ODS. V prosinci 2004 se stal prvním místopředsedou strany a je hlavním tvůrcem volebního programu ODS v sociální oblasti.

Co na to Alena Páralová?

Ministr promluvil

„Za velmi zásadní považuji realizaci kroků vedoucích k penzijní reformě, úpravě sociálního systému a snížení nezaměstnanosti. Tak, aby lidé byli ještě více motivováni k práci a nespoléhali se jen na příjmy od státu,“ vyjmenovává Nečas své ministerské priority. Patří mezi ně také zákon o sociálních službách.

„V poslední době zaznamenává MPSV obavy poskytovatelů, ale i uživatelů sociálních služeb, že nebude na zavedení nové právní normy dostatek financí. Chtěl bych touto cestou všechny ujistit, že MPSV dělá vše pro to, aby k tomu nedošlo. Zdůrazňuji, že uvedení zákona do praxe považuji za jednu z priorit.“

Celé prohlášení: Co považuji za zásadní.

Odkazy

Sociální politika ODS
Petr Nečas

2 Comments on Petr Nečas, ministr práce, sociálních věcí a rodiny

  1. Sociální oblast mě velmi zajímá, protože jsem určitou dobu pracovala pro zdravotně postižené. Velmi mě zaráží, jak může dělat ministra někdo, kdo o této oblasti nic neví a ani svým vzděláním se jí nepřibližuje.
    Nový zákon o soc. službách je zcela převratnou záležitostí a bude vyžadovat
    mnoho úsilí, dostat ho do povědomí občanů. Soc. služby si lidé budou konečně moci kupovat a tím si i vybírat, což je jistě významný pokrok.
    S tímto ministrem ovšem nevěřím tomu, že zavádění nového zákona o soc. službách bude snadné, ikdyž na to má ministry.

  2. jsem z rožnova ja vam teda něco řeknu ,, dejte lidem prácí kterou jste jím vzali!! a pak říkejte něco že lide zneužívaj nějakých vačích ušmudlaných podpor!!víte dělam obýčejnou dělnici v zubří u lisu makam tam jedenast hodín v kuse a oní nas tam okradaj neproplací nam odpracovane hodíný prostě šiílene jak si tohle mužou dovolit to je zaražejíci pak se nedivte že lide jsou na podporach a sedí doma jak nějakej odpad splečnosti nízska minimalní mzda hruuuzaaaa žadna konrola lidí neví kde se mají jít stěžovat !! šílena hruza a děs chceme dělat ale za peníze ktereee nam patří!!at mame za co žíttt sakra

Comments are closed.