Rubriky
Zprávy

Pět let Sociální revue

Před pěti lety, 3. listopadu 2004, byla internetová kavárna ve čtvrti Lower Broughton v Salfordu (Greater Manchester) dějištěm zásadní události. Byl z ní publikován první článek Sociální revue.

5. narozeniny Sociální revue. Podkladový obrázek: http://blogs.openaccesscentral.com
5. narozeniny Sociální revue. Podkladový obrázek: http://blogs.openaccesscentral.com

Po krátkém období, kdy se počet čtenářů tohoto internetového časopisu umíněně rovnal počtu členů „redakce“, nastal čtenářský růst, jehož rozměry a vytrvalost nás naplňují radostí.

Nárůst čtenosti v roce 2006

Výrazné zvýšení čtenosti, kterého si můžete všimnout v roce 2006, nastalo díky zákonu o sociálních službách: velké množství lidí najednou zjistilo, že by je měly zajímat sociální služby. Náš seriál článků k nově přijatému zákonu o sociálních službách se pro ně stal významným a v té době ojedinělým zdrojem informací, což nás těší.

<%image(20091102-socialni-revue-navstevy2004-09.jpg|350|210|Graf: Počet návštěv Sociální revue v letech 2004 až 2009.)%>V roce 2009 jsou údaje pouze do října. Zdroj statistik návštěvnosti: toplist.cz.

Za uplynulých pět let, od 3. listopadu 2004 do konce října 2009, navštívilo Sociální revue 360 631 čtenářek a čtenářů, kteří si prohlédli 1 114 167 stránek. Představuje to průměrně 3,09 stránky na osobu: při každé návštěvě tu přečtete tři různé stránky. Děkujeme.

<%image(20091102-socialni-revue-stranky-2004-09.jpg|350|210|Graf: Počet zobrazených stránek Sociální revue v letech 2004 až 2009.)%>V roce 2009 jsou údaje pouze do října.

Buďte zajímaví. Pište do Sociální revue

Dalším zdrojem potěšení spojeným se Sociální revue je nám zvětšující se okruh lidí, kteří touží patřit mezi autorky a autory Sociální revue. Díky nim je Sociální revue zajímavá a podnětná, což potvrzují diskuze, které stále častěji v komentářích k článkům vedete. Takže: díky vám, naši autoři a autorky.

I nadále jsme samozřejmě otevřeni novým textům a novým lidem. Máte-li co říci k sociální práci a hledáte k tomu vhodné médium, Sociální revue je vaše volba. Kde jinde oslovíte 10 tisíc čtenářek a čtenářů za měsíc – a ocitnete se v jedné autorské skupině s Erazimem Kohákem?

Již pět let

Sociální revue, to jsou především zprávy, komentáře a odborné články o sociální práci. Nyní i na Twitteru.

Jsou to také nabídky pracovních příležitostí v sociální oblasti.

A je to značka, o jejíž partnerství stojí odborné konference nebo vzdělávací projekty. A to jak v Česku, tak na Slovensku.

Zkrátka, Sociální revue je sociální práce a společnost. Již pět let.

Dejte nám zpětnou vazbu

A jelikož v tom hodláme pokračovat, rádi bychom od vás slyšeli, co si o Sociální revue myslíte, proč ji sledujete nebo co vám zde chybí. Napište to do komentářů, už teď se těšíme.

Děkujeme vám za přízeň.