Pěstouni před soudem, detenční ústav, majetková přiznání

Páteční přehled událostí minulého týdne je tu.

Chtěli 15 dětí, stát řekl ano. Zvládnout se to ale nedá
Vzali si domů patnáct nevlastních postižených dětí. Stát jim v tom kupodivu nijak nebránil. Teď stojí před soudem. Jejich svěřenci je nařkli z týrání.

* * *

ČSSD slibuje 20 tisíc za porod
Sociální demokraté chtějí zvýšit většinu sociálních dávek. Plán by stál desítky miliard. ODS varuje před krachem financí.

* * *

V detenčním ústavu skončí psychopati i sérioví vrazi
Když se za člověkem zavřou vstupní dveře do budovy detenčního ústavu, má v první chvíli pocit, že se ocitl na běžné nemocniční chodbě. Teprve když si oči přivyknou šeru, uvidí mříže a typické vězeňské dveře. Stísněný pocit nenapraví ani popisky některých dveří – bazén, terapeutická či návštěvní místnost.

* * *

Šéfové organizací musejí podat majetková přiznání
Tisíce šéfů knihoven, zámků, domovů důchodců, sociálních ústavů, zoologických zahrad, nemocnic, divadel, galerií, muzeí a dalších zařízení zřizovaných státem či kraji čeká za dva měsíce povinnost, kterou nečekali. Tak jako politici budou nuceni na konci června předložit svá majetková přiznání za uplynulý rok. Přiznat budou muset nejen nově nabytý nemovitý a movitý majetek, ale také dluhy.

* * *

Odborníci varují před rušením funkce ministra pro lidská práva
Podle ženských organizací je situace závažná především proto, že Česko stále nepřijalo zákonnou normu proti diskriminaci.