Rubriky
Zprávy

Pěstouni oceněni medailí Za zásluhy

Prezident republiky udělil manželům Blaženě a Lubomíru Rosnerovým medaili Za zásluhy o stát v oblasti výchovy.

„Manželé Rosnerovi již více než 20 let v rámci pěstounské péče poskytli rodinné zázemí 13 opuštěným dětem s mentálním nebo tělesným postižením. Jejich obětavá péče, s níž handicapovaným dětem vytvářejí domov a připravují je do života, je výjimečná a zasluhuje ocenění,“ vysvětlil prezident své rozhodnutí. (přehled reakcí tisku)

* * *

Alena Páralová možná nepovede pardubickou kandidátku Občanské demokratické strany. Stínová ministryně práce a sociálních věcí a autorka Modré šance pro společnost skončila až na čtvrtém místě kandidátní listiny pro příští volby navržené regionálním sněmem ODS, informoval ihned.cz. Vedení strany by pochopitelně svou hlavní sociální političku rádo vidělo na prvním místě, ještě může krajský návrh změnit.

* * *

Sněmovna schválila novelu vysokoškolského zákona, podle níž budou studenti z rodin s příjmem pod 1,1 životního minima dostávat tzv. sociální stipendium, asi 1600 korun měsíčně.

* * *

Třetina českých dětí se narodí nesezdaným rodičům, napsaly Novinky.cz.

* * *

„Mohu vám zaručit, že o spolupráci s Občanskou demokratickou stranou nebudeme uvažovat, pokud nebudou splněny přinejmenším dva předpoklady. Ten první předpoklad je, že se ODS v podstatě ztotožní s naším pojetím sociálního státu,“ řekl Právu český vládní předseda Jiří Paroubek.