Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí?

Devět plus jedna. To je základní heslo návrhu reorganizace státní správy, který minulý týden politickým stranám předložil think-tank eStát. Součástí je i sloučení ministerstev zdravotnictví a sociálních věcí.

Cíle restrukturalizace:

1. Přizpůsobit strukturu ministerstev a ústředních orgánů moderním požadavkům na řízení státu, zvýšení účinnosti řízení – především jejím zjednodušením a zpřehledněním, se zdůrazněním náležité koordinace.

2. Odstranit všechny činnosti, které již na úrovni ústředních orgánů státní správy po privatizaci a decentralizaci nejsou zapotřebí.

3. Snížit nepřiměřené zásahy ústředních orgánů státní správy do života občanů i samospráv a zastavit nepřetržitý proud legislativních změn.

4. Zvláště pečlivě vymezit kompetence ministerstev ve vztahu k regionům a všude, kde již kompetence na regiony byly převedeny nebo kde se to jeví jako účelné zrušit jejich zrcadla na úrovni ministerstev.

5. Snížit finanční náročnost na provoz ústředních orgánů státní správy.

Více o návrhu ZDE.

1 Comment on Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí?

  1. Jen škoda, že se tady nedaří vyvolat diskusi. Snad u 99% článků se návštěvníci nevyjadřují. IMHO škoda, ale co naděláte.

Comments are closed.