Rubriky
Zprávy

Listopad 2014

Olešničtí nabízejí bydlení v chráněných bytech. Olešničtí v úterý zkolaudovali dům chráněného bydlení. V novém objektu najde domov až šestnáct lidí. Stěhovat se do něj začnou začátkem příštího roku. Nejen Olešničtí však umožní samostatné bydlení lidem, kteří potřebují péči. Podobné zařízení plánuje v budoucnu zřídit například i velkoopatovický Paprsek.

* * *

Nechat vykázat násilníka z domu mohou už i šestnáctiletí. Ještě před rokem mohla žádat soud o vykázání agresivního manžela, partnera či potomka jen oběť domácího násilí. Nový občanský zákoník však od ledna dal toto právo i těm, kteří žijí ve stejné domácnosti jako agresor s obětí, tedy například dětem či dalším příbuzným.

* * *

V Liblíně se dohadují kvůli podobě pavilonu Domova sociálních služeb. Jak zajistit bydlení pro klienty Domova sociálních služeb a zároveň nepoškodit památkově chráněný zámek a park? Odpověď na tuto otázku hledají v Liblíně na Rokycansku. Na konci roku tady má totiž skončit řízení o povolení stavby nového pavilonu pro seniory. Sdružení na ochranu památek se ale projekt nelíbí.

* * *

Konečně budu žít jako v rodině. Je první listopadová sobota. Pro jedenáct žen a jednoho muže s hendikepem, kteří dosud žili v Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad – Salašská, je tak trochu pracovní i sváteční zároveň.

Hendikepované z Velehradu přestěhovali do chráněného bydlení v Uherském Hradišti.