"Domov důchodců Dobrá voda – smrt vysvobozuje"

Britské listy upozornily na případ týkající se podmínek v Domově důchodců Dobrá Voda v Jihočeském kraji.

„Dovoluji si upozornit na podmínky života těžkých invalidů a starých lidí ve značném počtu „sociálních“ zařízení v České republice,“ citují Britské listy Miroslava Cyroně, klienta Domova důchodců Dobrá Voda.

„Já se k této akci odhodlal na základě rozhodnutí nové ředitelky Domova důchodců Dobrá Voda Jany Zadražilové nás 04.01.2010 odpojit od internetu.

Na internetu jsem životně závislý: tužkou či perem na papír už nejsem schopen napsat nic. Internet je pro mě životně důležité spojení se světem; rediguji internetový server.“

Nejde jen o internet

Stížnost pana Cyroně ovšem nesměřuje jen k odpojení internetu. Na svých internetových stránkách popisuje také další problémy: snížení koupelí na jednu týdně, špatnou kvalitu stravy a další.

K případu malá poznámka: pan Cyroň nevypadá jako dědek [jeho vlastní slova], domov má přítom registraci pro cílovou skupinu od 55 let výše (domov se zvláštním režimem), resp. od 60 let (domov pro seniory).

Další vývoj

Doplňujeme (6. ledna):

Odkaz na vyjádření ředitelky domova, která mj. říká: „Se skutečnostmi, které jsou uvedeny v článku s názvem Domov důchodců Dobrá Voda – smrt vysvobozuje, zásadně nesouhlasím, neboť jejich obsah je neúplný a nepravdivý.“

Odkaz na reportáž České televize. V ní je také zmíněna skutečnost, na kterou jsme upozornili již 4. ledna – že pan Cyroň nejspíše nespadá do cílové skupiny domova.

A ještě komentář Britských listů.

1 Comment on "Domov důchodců Dobrá voda – smrt vysvobozuje"

Comments are closed.