Co dělají pro společnost?

Bohumín. Další město na seznamu těch, která vystěhovávají chudé občany na ulici.

„Proč bychom jim měli něco nabízet? Co oni dělají pro společnost? Důchodci, invalidé, ti si naši podporu zaslouží. Tohle je skupina lidí, kteří se narodili s tím, že nebudou pracovat. Nebudeme je přeci zajišťovat jako ty, kteří celý život pracovali,“ zafašizovala si tamní sociálně demokratická (!) místostarostka Věra Pálková. (Respekt)

* * *

To Svatopluk Karásek se jich prý přijel zastat. „Čekal jsem to drsnější. Byl jsem překvapený. Dostal jsem čisté prostěradlo, spal jsem velmi kultivovaně s jednou rodinou. Měla tam uklizeno, na zdech visely obrázky,“ sděloval deníku Právo své vymydlené a navoněné postřehy.

* * *

Ombudsman se bude věnovat prevenci špatného zacházení s osobami omezenými na svobodě. Podle Práva – nebo ombudsmana?! – mezi ně patří dětské domovy, domovy důchodců, ústavy sociální péče a zdravotnická zařízení. Nějak se nám s tou blbostí roztrhl pytel.

* * *

Česká obchodní inspekce zkontrolovala vozíčkářské plošiny a zjistila, že třicet čtyři ze šedesáti bylo vadných. (Právo)

* * *

Alternativním trestům hrozí podle Práva zánik. Obce nechtějí zaměstnávat odsouzené k obecně prospěšným pracem, soudci k nim odsuzují nevhodné lidi a Probační a mediační služba nemá dost zaměstnanců.

* * *

Dlouho se hádali o zákoník práce, dlouho. A všecko marné. „Až bude přijat občanský zákoník, nebude už žádný zákoník práce potřeba,“ řekl předseda vlády Jiří Paroubek. (Hospodářské noviny)

* * *

„Kvůli průtahům na ministerstvu práce jsme úplně na suchu, nemáme vůbec nic,“ stěžuje si Martin Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům. (Hospodářské noviny)

* * *

Do roku 2009 budeme mít na Olomoucku privátní věznici, napsal týdeník Respekt.