Rubriky
Zprávy

Cenu Makropulos za péči o seniory získala Chrudim

Cenu Makropulos, kterou pravidelně uděluje ministerstvo zdravotnictví za výjimečné projekty pro seniory, letos získalo město Chrudim.

Výsledky ocenění byly vyhlášeny ve čtvrtek v Národním divadle v Praze před benefičním představením Smetanovy Prodané nevěsty. Charitativní představení pro starší lidi scéna první říjnový večer pořádá každoročně k příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který na tento den připadá.

Město Chrudim získalo ocenění za činnost svého Centra sociálních služeb.

„Tento projekt přináší celou škálu služeb, které pokrývají potřeby seniorů a lidí se zdravotním postižením a které významně prodlužují dobu, po kterou mohou tito lidé zůstat ve svém rodinném prostředí,“ řekl ČTK Oldřich Bubrle ze sdružení Život 90, které pomáhá seniorům.

Cena Makropulos má ohodnotit mimořádné, v praxi osvědčené projekty, které řeší zdravotní a zdravotně sociální služby pro seniory v Česku. Může ji získat obec, jednotlivec a nestátní nezisková organizace.

První Cenu Makropulos získalo v roce 2005 právě sdružení Život 90 za projekt tísňové péče Areion. Loni převzalo ocenění Gerontologické centrum v Praze 8 za vytváření systému zdravotně-sociálních služeb.