Cena kvality v sociální péči za rok 2009

Ve středu 10. listopadu 2010 v 19 hodin budou ve Španělském sále Pražského hradu oceněni vítězové 5. ročníku celostátní soutěže o nejkvalitnějšího poskytovatele sociálních služeb Cena kvality v sociální péči za rok 2009

Redakce časopisu Ošetřovatelská péče (dříve Sociální péče) ve spolupráci s Radou kvality ČR vyhlásí a ocení vítěze v následujících kategoriích:

Cena kvality pro poskytovatele pobytových sociálních služeb pro seniory

Sociální služby Lanškroun, domov pro seniory

Cena kvality pro poskytovatele terénních sociálních služeb pro seniory

Pečovatelská služba města Chvaletice

Cena kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro děti

Sociálně aktivizační program pro děti a mládež o.s., Ratolest Brno

Cena kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením

Daneta, zařízení pro zdravotně postižené

Cena kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby ohrožené sociálním vyloučením

Dům na půli cesty Heřmánek

Projekt je součástí Národního programu kvality pro rok 2010 a je jednou z akcí celonárodního programu Listopad – Měsíc kvality.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno více než sto zařízení a jednotlivců, z nichž po dvoukolovém hodnocení a místním šetření vzešli vítězové, které oceníme 10.11.2010 na Pražském hradě.

V rámci slavnostního semifinálového galavečera 7. 10. 2010 v Táboře byly oceněny vítězky v kategorii Cena sympatie, a sice: Markéta Knotková z Centra denních služeb pro seniory v Uherském Hradišti, Regina Nečasová z Domova pro seniory Sociálních služeb města Žďár nad Sázavou a Pavlína Prosová z Denního stacionáře Benjamín Slezské diakonie. Cenu si také převzal pan Česlav Santaruis, ředitel Slezské diakonie, který se stal Osobností roku pro rok 2009.