BED IN pšouk a BED IN invaze

Nově plánované akce iniciativy BED IN.

Jak a kdy bude probíhat BED IN pšouk?

Sraz je v úterý 14. července v 11.00 hod v Praze ve Sněmovní u parlamentu, který právě odjede na dovolenou a je potřeba ten Augiášův chlív české politiky vyčistit. Protože jsme z té sociální práce značně zesláblí, těžký hnůj necháme kydat Herkulovi.

My budeme z parlamentu odnášet pouze smrádek. Před parlamentem obdržíme od pořadatelů papírové pytlíky, umně zašátráme do prostor sněmovny a pytlík smrádkem naplníme. S pytlíky půjdeme ulicí pána z Valdštejna na Mánesův most k Vltavě a smrádek vypustíme po řece.

Jak a kdy bude probíhat BED IN invaze?

V pátek 21. srpna v dopoledních hodinách vnikneme do prostor budovy MPSV Na Poříčním právu a v rámci bratrské pomoci obsadíme aspoň na hodinu záchodky. Akce má krycí název sociální služby v hajzlu.

Hledáme dobrovolníky, kteří zajistí invazní armádě sociálních pracovníků a pracovnic volný přístup do budovy, nejlépe z řad úředníků MPSV.

Zdroj: iniciativa BED IN

3 Comments on BED IN pšouk a BED IN invaze

  1. Společnost vidí často sociální pracovníky jako sociální pracovnici Zubatou. Přidáme-li k tomu "vyčistění chlíva české politiky a obsazení záchodků", jen stěží se bude sociální práce posouvat směrem, o který se mnozí snaží. Bohužel, směr BED IN je zcela opačný.

  2. [1] Souhlasím s Vámi, že práce sociálních pracovníků není doceněná (hlavně když musí mít odpovídající vzdělání…, což však dobrý přístup ke kientům nezaručuje). Ale slyšeli jste někdy pochvalu sociálním pracovníkům od nejvyšších orgánů ? Já tedy ne… Takže se nedivme názoru společnosti na sociální práci.

  3. [1] Souhlasím s Vámi, v počáteční fázi jsem aktivitu Bed-in vítala, ale bohužel se to zvrhlo v něco, z mého pohledu nedůstojného, co spíš může sociální služby poškodit než naopak.

Comments are closed.